deklaracje maturalne 2019 do kiedy pdf jak wypelnic korepetica.pl

Deklaracje maturalne w 2019  do kiedy / jak / gdzie / po co?

Co prawda termin składania wstępnych deklaracji maturalnych już minął, jednak istnieje jeszcze możliwość, aby zmienić przedmioty, do których chcecie przystąpić na maturze. Jeśli chcielibyście wprowadzić zmiany w deklaracji maturalnej, przeczytajcie nasz artykuł. Dowiecie się z niego, do kiedy można składać ostateczną deklarację maturalną, gdzie ją znaleźć i w jaki sposób wypełnić.

Deklaracje maturalne 2019 w pigułce

  1. Deklaracje maturalne 2019 – kiedy mija termin składania?
  2. Deklaracja maturalna 2019 do pobrania
  3. Deklaracje maturalne 2019 – jak je wypełnić?
  4. Czy każdy musi składać ostateczną deklarację maturalną?
 

1. Deklaracja maturalna 2019 – do kiedy można ją zmienić?

Ostateczny termin złożenia ostatecznej deklaracji maturalnej mija 7 lutego 2019, w czwartek. Do tego czasu macie jeszcze szansę, aby wprowadzić poprawki w waszych deklaracjach. Jeśli tego nie zrobicie, na maturze będziecie zdawać te przedmioty, które wymieniliście we wstępnej deklaracji.

➤ Poznaj terminy matur w 2019

2. Gdzie znajdę ostateczną deklarację maturalną?

Deklaracje maturalne dostępne są na stronach poszczególnych komisji egzaminacyjnych (możecie też np. wpisać w wyszukiwarkę np. deklaracja maturalna 2019 pdf).

Zwróćcie uwagę na to, który plik pobieracie, ponieważ inaczej wygląda wzór dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych 2018/2019 piszących w nowej formule, inaczej dla osób, które ukończyły szkołę przed 2005 rokiem itd. Informację o tym, kogo dotyczy dana deklaracja, znajdziecie w nagłówku.

deklaracje-maturalne-2019-do-kiedy-pdf-cke

Deklaracje maturalne 2019: skąd pobrać pdf i jak go wypełnić?

3. Jak wypełnić deklarację maturalną?

Ogólnie deklaracja składa się z trzech części (załącznik 1 a). W pierwszej uzupełniasz swoje dane osobowe oraz informacje na temat szkoły, w której się uczysz.

W drugiej wpisujesz przedmioty obowiązkowe, a więc te, do których musi przystąpić każda osoba zdająca egzamin maturalny. Są to: język polski pisemny na poziomie podstawowym oraz ustny, matematyka na podstawowa, a także język obcy nowożytny (egzamin pisemny na poziomie podstawowym i ustny).

W trzeciej uwzględniasz przedmioty dodatkowe – wszystkie z nich są zdawane na poziomie rozszerzonym. Musisz przystąpić do przynajmniej jednego z nich (a maksymalnie 6).

Na koniec, skoro wprowadzono zmiany, uzupełniasz sekcję dotyczącą ostatecznej deklaracji:

Deklaracja maturalna 2019 – jak ją wypełnić?

Zanim oddasz deklarację, pamiętaj, żeby ją dokładnie przejrzeć i sprawdzić, czy na pewno wszystkie luki zostały uzupełnione, a podpisy złożone. 😉 Uzupełnioną deklarację należy przekazać dyrektorowi szkoły, do której uczęszczasz.

➤ Sprawdź zasady zdawania matur

4. A co jeśli nie zmieniam przedmiotów? Też muszę wtedy składać ostateczną deklarację?

Nie, jeśli nie chcesz zmieniać swojej pierwszej deklaracji, to po prostu nie składaj kolejnej. Wtedy deklaracja wstępna jest traktowana jako ostateczna.

Nie chcesz by coś Cię ominęło? Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco:

Deklaracje maturalne 2019. Do kiedy można je zmienić?
Jak oceniasz ten artykuł?
Deklaracje maturalne 2019. Do kiedy można je zmienić?

Skorzystasz z możliwości zmiany przedmiotów w ostatecznej deklaracji maturalnej 2019?

Dziękujemy za Twój głos

Dodaj komentarz