wyniki-matury-2017

Kiedy wyniki matur 2017 zostaną ogłoszone? Gdzie mogę sprawdzić wyniki matur? Jak sprawdzić wyniki matur online? Dlaczego strona OKE nie działa? – jeśli szukasz odpowiedzi na pytania związane z ogłoszeniem wyników egzaminów maturalnych, to jesteś w dobrym miejscu.

Wyniki matury 2017 – data ogłoszenia wyników i sprawdzanie wyników online

 

Termin ogłoszenia wyników matur w 2017 roku

Egzamin maturalny już za Tobą, ale co z tego, skoro i tak ciągle zastanawiasz się, kiedy zostaną opublikowane wyniki matur? Niestety, trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ informacje o uzyskanych punktach na maturze zostaną udostępnione miesiąc po ostatnim egzaminie maturalnym, a dokładniej to wyniki matur CKE opublikuje 30 czerwca 2017. Na pocieszenie dodamy, że jest to piątek.

Jak i gdzie sprawdzić wyniki matur?

Masz dwie możliwości, aby sprawdzić wyniki z egzaminu maturalnego, ponieważ informacje o wynikach zostaną udostępnione zarówno na stronach OKE (Okręgowa Komisja Egzaminacyjna), jak i w sekretariatach szkolnych. Bardzo prawdopodobne, że wyniki online na stronach OKE będą dostępne już po północy, natomiast wyniki w szkołach zostaną opublikowane w piątek rano, po otrzymaniu przez sekretariaty informacji z CKE.

Wyniki matur online na stronie OKE – logowanie do panelu ucznia

Aby sprawdzić swój wynik online, należy zalogować się do panelu ucznia na stronie OKE, która przeprowadzała egzamin maturalny w Twojej szkole. Podczas logowania potrzebny Ci będzie Twój numer PESEL oraz hasło, które zostało Ci udostępnione wcześniej w szkole.

Gdzie znajdę logowanie do panelu ucznia na stronie OKE?

Na niektórych stronach OKE możliwość zalogowania się nie jest od razu widoczna i może chwilę potrwać, zanim uda Ci się znaleźć tę opcję. Jeśli masz z tym problem, możesz skorzystać z poniższych podpowiedzi lub możesz po prostu wpisać w wyszukiwarkę np. “OKE Warszawa panel ucznia”.

 • OKE Wrocław: menu po lewej stronie → zakładka Egzamin maturalnySerwis maturzysty – wyniki
 • OKE Łódź – przedostatnia zakładka w menu – Panel ucznia
 • OKE Gdańsk – zakładka Serwis OKE Dla uczniów
 • OKE Poznań – logowanie dostępne na stronie głównej, w lewym górnym rogu. Po wyborze opcji Serwis dla uczniów/absolwentów nastąpi przekierowanie do strony ucznia.

Strona OKE nie działa!

Jak nietrudno się domyślić, nie tylko Ty wpadniesz na pomysł nocnego czatowania przed ekranem komputera. Prawdopodobnie wszyscy pozostali maturzyści, których w tym roku jest ponad 280 tysięcy, także będą chcieli poznać swój wynik jak najwcześniej. Może to spowodować duże obciążenie serwisu, a tym samym problemy z logowaniem czy ładowaniem strony.

Jeśli nie chcesz się dodatkowo denerwować ciągłym wciskaniem klawisza f5, pozostaje Ci tylko sprawdzić wyniki maturalne na tablicy ogłoszeń w szkole lub zaczekać z logowaniem na stronę OKE do rana, kiedy to większość maturzystów zaspokoi już swoją ciekawość. W każdym razie – będziemy trzymać kciuki, żeby wyniki matury 2017 były dla Ciebie jak najbardziej pomyślne!

Nie chcesz żeby coś Cię ominęło? Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco:

Masz jakiekolwiek pytania związane z wynikami matur? Zostaw je w komentarzu – odpowiemy. 🙂

Wyniki matury 2017
Jak oceniasz ten artykuł?
Wyniki matury 2017

Boisz się dnia, w którym zostaną ogłoszone wyniki? O.O

Dziękujemy za Twój głos

Komentarze

 1. Anonim

  A kiedy otrzymam wyniki matury na papierze, bo takie chyba muszę złożyć na wybranej uczelni? U mnie muszę złożyć już je w pierwszym tygodniu lipca.

  1. Korepetica.pl

   Wyniki powinny być dostępne w sekretariacie od 30 czerwca w formie aneksu do świadectwa dojrzałości, ponieważ w tym dniu OKE przekazuje informacje do dyrektorów szkół.

 2. Agata

  Czy możliwe jest również sprawdzenie numeru świadectwa maturalnego online?

  1. Kasia

   Też mnie to interesuje

Dodaj komentarz